Pravidelný peeling pomůže pokožku udržet jemnou a čistou. Peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky, napomáhá udržet póry čisté a přispívá k obnově a regeneraci pleti. Peeling ovšem může být pro pleť také příliš agresivní, podráždit ji nebo zranit. Nesprávně provedený a příliš častý peeling vysušuje kůži, nedává jí dostatečný prostor pro regeneraci a spíše uškodí, než pomůže. Je důležité dbát na důkladný výběr především pleťového peelingu.
Mechanický pleťový peeling obsahuje mechanické částečky, které jemně obrušují vrchní vrstvy kůže. Pomleté mandlové nebo meruňkové pecky, cukr a mleté fazolky aduki patří mezi nejčastější součásti přírodních pleťových peelingů. Tyto peelingy také často obsahují výživné složky, které zabrání zbytečnému vysušování a naopak podpoří obnovu pleti. Bambucké máslo nebo Aloe vera gel se tak postarají o regeneraci a výživu. Chemické neboli enzymatické peelingy obsahují ovocné kyseliny, které narušují svrchní vrstvu pokožky a podporují tak regeneraci. Mezi nejčastěji používané enzymy v kosmetice patří například ananasový nebo papájový, stejné účinky mají i citrusové plody.
Tělové peelingy mají drsnější složení, protože pokožka těla není tak jemná jako pleť. Cukrové peelingy většinou vznikají smícháním cukru s rostlinnými oleji a másly, jsou hrubší a důkladně obrousí ztvrdlou a namáhanou kůži na těle. Tyto peelingy zároveň pleť vyživují a pečují o ni. Stejně tak i solné peelingy, které vznikají smícháním soli s dalšími přírodními složkami, nejčastěji oleji. Solné peelingy jsou proti cukrovým jemnější a nejsou vhodné, pokud máte například poškrábané nohy, protože sůl v otevřených ranách štípe.