Korektor je nezbytností pro dokonalou pleť. Zatímco plně krycí make-up vytváří na obličeji pocit masky, je těžký a je na pokožce vidět, bodově aplikovaný plně krycí korektor dokáže vykouzlit iluzi dokonalé pleti bez zbytečného zatěžování.

Korektor je vysoce koncentrovaný a pigmentovaný a používáme ho na zamaskování nedokonalostí na pleti. Existují různé druhy korektoru, můžete použít krémový, tekutý, fluidní, kompaktní nebo minerální pudrový. Stačí si jen vybrat tu svou dokonalou konzistenci.

Korektory v zásadě rozdělujeme na dva druhy. S lehčí konzistencí a světlejším odstínem je korektor vhodný pro zamaskování očních kruhů a rozjasnění očního okolí. Hutnější konzistence zase dokáže dokonale zamaskovat nedokonalosti pleti, jako jsou pupínky, žilky nebo pigmentové skvrny. Takový korektor vždy volíme v barvě pleti, případně v odstínu používaného make-upu.

Barevné korektory

Kromě tělových korektorů můžete narazit i na jejich barevné variace. Žlutý korektor skvěle maskuje kruhy pod očima s modrofialovým nádechem. Zelený je vhodný pro zakrytí červených flíčků. Fialový korektor zase dokáže korigovat žluté skvrny a nezdravou barvu v obličeji, rozjasňuje a projasňuje pleť. Tyto korektory fungují na základě barevné korekce, tedy že jednotlivé barvy se dokáží vzájemně neutralizovat, a vytváří tak optický efekt dokonale jednotné pleti. Pro takový efekt je vhodné barevné korektory dále zakrýt make-upem a přepudrovat.

Kam dál?