Detoxikace je proces, kdy zbavujeme organismus škodlivých látek, především toxinů. Těžké toxiny se usazují v tlustém střevě, mají negativní vliv na naše trávení a na celkové zdraví organismu. Nezdravá strava, stres, hektický životní styl a nedostatečný pohyb přispívají ke zpomalení zažívání a ke stále většímu usazování škodlivých látek v našem trávicím systému.

Každý den detoxikujeme!

Náš organismus vylučuje škodlivé látky každý den. Střeva, ledviny a játra efektivně zpracovávají látky v našem těle a odstraňují ty škodlivé. Problém ovšem nastává, pokud se toxiny postupně hromadí a naše vnitřní orgány nejsou schopné tento nápor zvládnout samy. Pak nastupují pomocné detoxikační kúry, které dokáží odlehčit orgánům a znovu nastartovat správné funkce našeho organismu. Většina detoxikačních kúr se zaměřuje především na trávicí soustavu a činnost střev, kde se usazuje největší množství škodlivin.

Jak na správnou detoxikaci?

Pamatujte, že detoxikační kúra není redukční dietou a jejím cílem není regulace tělesné hmotnosti. Detoxikační kúra by měla tělo očistit od toxinů, těžkých kovů a dalších škodlivých látek. Správně zvolená detoxikační kúra nastartuje metabolismus, zrychlí zažívání a zlepší fungování organismu. Součástí každé detoxikační kúry je také dodržování zdravého pitného režimu a pravidelný pohyb. Detoxikační kúru byste měli volit podle stavu svého organismu, vhodné je i konzultovat vše se svým lékařem nebo výživovým poradcem. Detoxikace není pouhým hladověním, i když hladovka často tvoří velmi důležitou část detoxikační kúry.

Kam dál?