Depilace a epilace jsou dva pojmy pro odstraňování nežádoucích chloupků, které se často pletou a které se liší především v dlouhodobosti požadovaného efektu. Zatímco epilace odstraňuje chloupky i s kořínky a její efekt je dlouhodobější, tak depilace odstraňuje pouze viditelnou část chloupku. Tedy pouze to, co je vidět nad pokožkou. Efekt depilace je velmi krátkodobý a přetrvává pouze do doby, než chloupek opět povyroste.

Způsoby depilace

Nejrozšířenější a nejjednodušší způsob depilace je klasické holení žiletkou, případně elektrickým strojkem. Pro holení potřebujete jen ostrou žiletku nebo elektrický strojek, holící krém, který můžete nahradit sprchovým gelem nebo mýdlem, a to je vše. Po oholení nezapomeňte pokožku důkladně namazat výživným krémem, předejdete tak podráždění. Výhodou tohoto způsobu depilace je jednoduchost a rychlost procedury, velkou nevýhodou je skutečnost, že chloupky často narůstají už druhý den a pokožka nezůstává dlouho hladká. Holení je třeba velmi často opakovat, což může opakovaně dráždit pokožku.

Depilovat můžete i chemickou cestou, pomocí depilačních krémů, gelů a mastí. Ty chemicky naruší vlasové vlákno chloupků. Depilační krém stačí nanést na pokožku, nechat působit několik minut a poté lehce setřít škrabkou. Výhodou tohoto způsobu je, že chloupky narůstají pomaleji, proceduru je třeba opakovat zhruba jednou za týden až deset dnů.

Kam dál?