Celulitida je jev, který postihuje tukové buňky, ty se shlukují a vytvářejí hrbolky, které jdou vidět přes kůži a vytváří nepřirozený hrbolatý povrch pokožky. Ten vypadá stejně jako povrch pomeranče, a právě proto se celulitidě v češtině říká pomerančová pokožka. Nejedná se sice o zdravotní problém, ale esteticky to není nejlepší.

Celulitida se vyskytuje především na stehnech, bocích a zadních partiích těla, postihuje častěji ženy než muže, protože ženy mají více podkožního tuku a taky mají větší tendence ukládat tuk právě v těchto problematických partiích. Celulitida sice souvisí s tukem, ale může postihnout i jedince štíhlé. Záleží totiž nejen na množství tuku, ale také na pevnosti pokožky.

Jak na celulitidu?

Zbavit se celulitidy není právě jednoduché. Celulitida mizí s úbytkem podkožního tuku v problematických oblastech a také s celkovým zpevněním těla. Celulitidy se zbavíte díky zdravému životnímu stylu a vyváženému jídelníčku. Nutné je také dodržovat pitný režim, který pomáhá odplavovat z těla toxiny a udržuje zdravý lymfatický systém. Proti celulitidě bojujte i zdravým a především pravidelným pohybem. Jako podpůrný prostředek použijte zpevňující krémy a tělová másla.

Kam dál?