Stejně jako u potravin i u kosmetiky slůvko bio označuje původ použitých surovin. Přírodní suroviny, které byly použity při výrobě biokosmetiky, pochází z ekologického a státem kontrolovaného zemědělství. Byly tedy dodrženy určité podmínky pro pěstování těchto surovin, nebyla používána chemická hnojiva nebo postřiky, stejně tak nebyly využívány ani geneticky modifikované suroviny.

Bio suroviny pro výrobu kosmetiky

Rostliny a další plodiny nutné pro výrobku kosmetiky jsou pěstovány ekologicky a také sbírané ve volné přírodě. Je dbáno především na ekologickou stránku pěstování, bio zemědělství a produkce bio surovin by nemělo zatěžovat přírodu. Bio suroviny také nejsou testovány na zvířatech.

Biokosmetika vs. přírodní kosmetika

Složením je biokosmetika stejná jako přírodní kosmetika, jen tedy je více dbáno na původ pro výrobu užitých surovin. Ty pocházejí z ekologického zemědělství. Stejně jako u přírodní kosmetiky je omezováno množství syntetických látek. Velkou výhodou biokosmetiky je její čisté přírodní složení, u kterého si můžete být jistí, že chemických surovin nebylo využito ani při pěstování surovin pro výrobu daného produktu.

Jak poznat kvalitní biokosmetiku?

Biokosmetiku nejlépe poznáte podle některého z certifikátů. Certifikáty udělují nezávislé organizace a přidělením certifikátu určitému výrobku potvrzují jeho čistě přírodní složení a obsah bio složek v daném produktu. Existuje několik certifikátů, podle kterých se můžete při výběru biokosmetiky řídit. Jedině certifikát vám zaručí, že kupujete opravdu biokosmetiku. Hledejte označení například CPK BIO nebo Ecocert BIO. Většina výrobců ve složení výrobků označuje, které suroviny byly získané z bio zemědělství a které jsou pouze přírodního původu.

Kam dál?