Aromaterapie je hotová věda a není to jenom o vůni nebo o aromaterapeutické lampičce.

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který využívá především vonné silice a esenciální oleje jako prostředek pro změnu stavu naší mysli. Aromaterapie působí skrze přírodní složky a vůně na naši náladu, ovlivňuje naše zdraví a zlepšuje celkový stav organismu. Aromaterapie doslova znamená voňavou léčbu neboli léčbu pomocí vůní. Léčba pomocí aromaterapie je vysoce individuální záležitost, protože každý člověk reaguje na různé vůně různě.

Aromaterapie v kosmetice

Základním kamenem aromaterapie jsou účinky jednotlivých přírodních éterických olejů na naši psychiku a také fyzický stav. Éterické oleje se přidávají do 100% rostlinných olejů, mezi nejčastěji používané patří jojobový, olivový, mandlový nebo slunečnicový. Tyto olejové směsi jsou poté využívány pro masáže, jako parfémy nebo pro léčivé koupele. Prvky aromaterapie bývají také využívány při tvorbě kosmetiky, která poté nejen pečuje o pokožku, ale také pozitivně svou vůní ovlivňuje naši mysl.

Esenciální oleje

Mezi nejčastěji používané esenciální oleje patří levandule, granátové jablko, borovice, santalové dřevo, zázvor, cedrové dřevo, citronová tráva, růže, jasmín a mnohé další. Esenciální oleje se buďto používají jako jednodruhové nebo se vytváří směs jednotlivých esenciálních olejů, která má kombinovaný účinek. Esenciální oleje se nesmí na pokožku používat samostatné, proto se také přimíchávají do kvalitních rostlinných olejů.

Kam dál?